מתחם הצפרות

 

 

"אילו ציפורים היו דוברות כבני אדם..." מתחם מקורה ומוסתר לצפייה שקטה בציפורים ולהדרכות בנושא צפרות וטיבוע


מרחב שבו פועלת לאורך השנה תחנה לחקר ציפורים. התחנה הוקמה בשיתוף עם החברה להגנת הטבע ובתמיכת החמ”ת (החברה הממשלתית לתיירות) ומשרד התיירות. במתחם הצפרות מתקיימות הדרכות וצפייה בציפורים באמצעות משקפות וכן פעילות לבתי ספר וגני ילדים. התחנה מספקת לציפורים החולפות או השוכנות באזור המרכז ריאה ירוקה ואי של שקט, ולצפרים החובבים – אפשרות לצפות בהן בעת מנוחתן. במתחם, שלולית חורף טבעית, מאגר מים מלאכותי שהוכשר במיוחד כדי לאפשר לצלמים ולצפרים עמדה נוחה ונסתרת לצפייה בציפורים.

 בחווה, מתקיים בשיתוף החברה להגנת הטבע ועוסק באהבה  ובשמירה על הטבע באזור תל אביב והירקון. ההפעלות כוללות הדגמה פעילה של טיבוע ציפורים, צפייה בציפורים והסבר מקיף על שיקום הירקון והטבע בעיר.

הפעילות מיועדת ומותאמת לילדים מגיל הגן, ועד תיכון. לכל גיל, כיתה או בית ספר תותאם הדרכה ספציפית שתענה על צרכי הילדים ותכנית הלימודים.

 

 

חדש! יום צפרות וסביבה בחווה בתל אביב

החווה שמחה להזמין אתכם ליום פעילות המשלב לימוד, טבע והנאה  הייחודי  מסוגו במרכז הארץ, כאן אצלנו בתל אביב.

הפעילות מיועדת ומותאמת לכל שכבת גיל- גילאי גן, בתי ספר, קבוצות, משפחות ומבוגרים ומורכבת מכמה תחנות.

 

 

תוכנית יום הצפרות והסביבה

 

יום צפרות וסביבה בחווה, מתקיים בשיתוף החברה להגנת הטבע ועוסק באהבת הטבע ושמירתו באזור תל אביב והירקון. ההדרכה מועברת ע”י צפר מוסמך מטעם החברה להגנת הטבע, וכוללת הדגמה פעילה של טיבוע ציפורים, צפייה בציפורים והסבר מקיף על שיקום הירקון והטבע בעיר.

במהלך הפעילות נבקר בנקודות ציון מרכזיות בסביבת הגידול של הציפורים והעופות החיים באזור, נכיר את בית הגידול שלהן ונלמד כיצד הן מתקיימות בטבע ובסביבה העירוניים.

 

שלושת התחנות מהן מורכבת הפעילות הן:

 

❀ הדגמת טיבוע ציפורים:

המטרה – יצירת קשר בלתי אמצעי ורגשי בין התלמידים לבעלי החיים בסביבה.
התכנים – נדידת הציפורים והקשיים העומדים בפני הציפור הנודדת, השפעת האדם על נדידת הציפורים  ושמירת טבע עבור הציפורים הנודדות והבנה כיצד מסייע לנו המחקר בשמירת טבע פעילה.

❀ סיור צפרות וטבע בפארק, עד שבע טחנות:

המטרה – הכרת הסביבה הטבעית ומורכבותה
התכנים – בתי גידול לחים ומגוון הציפורים ובעלי החיים בהם, מינים פולשים והשפעתם על הסביבה,  הדברה ביולוגית בסביבה חקלאית. נענה על השאלות האם יש מערכת אקולוגית טבעית בעיר ומה הם מאפייניה? האם יום אחד תוכרז העיר כשמורת טבע?

❀ ההיסטוריה של הירקון:מפנינת טבע למפגע סביבתי ובחזרה – סיור בשבע טחנות.

המטרה – יצירת מודעות, גאווה והזדהות עם תהליך שיקום הנחל.

התכנים – ההיסטוריה האנושית והטבעית של הנחל לפני הקמת גוש דן, גורמי זיהום הנחל, שיקום הנחל,  הכרת לבנון הירקון- מין של דג בסכנת הכחדה.

 

כמה פרטים נוספים שכדאי לדעת:

 

משך הפעילות כשלוש שעות (כולל הפסקה).

תכני ההדרכה ואופי הפעילות מותאם לגיל המשתתפים.

נשמח לייעץ ולהתאים עבורכם יום סיור ייעודי.

 

 

לפרטים והזמנות התקשרו 03-6138286

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

החווה סגורה בשבת

חוויה וטבע בתל אביב